Кароліна Шийно

Конкурс краси Міс Японія 2024 виграла українка, яка народилась у Тернополі, але у віці 5 років емігрувала до Японії.

Кароліні Шийно 26 років і майже все своє свідоме життя вона провела в Японії з мамою та вітчимом. Проте дівчина народилася в Україні у місті Тернопіль.

Та коли дівчинці було 5 років, її мати вийшла заміж за японця і родині довелося переїхати в іншу країну. Нині Шийно живе Нагої, префектура Айті.

Кароліна перемогла у конкурсі краси “Міс Японія”, чим викликала пересуди у суспільства.

“Мені доводилося стикатися з бар’єрами, які часто заважали мені сприймати себе як японку, тому я сповнена вдячності за те, що на цьому конкурсі мене визнали японкою”, – сказала вона у своїй промові японською мовою зі сцени конкурсу.

Кароліна стала першою натуралізованою громадянкою Японії, яка виграла конкурс краси й довела собі та іншим, що вона дійсно японка.

Кароліна Шийно

Щоправда, перемога дівчини розпалила дискусію про те, що означає бути японцем, адже не всі згодні з цим результатом. Хтось визнав її перемогу “Знаком часу”, а хтось заявив, що переможниця конкурсу не виглядає так, як повинна виглядати “Міс Японія”.

“Якби вона була наполовину [японкою], звичайно, не проблема. Але вона етнічно 0% японка і навіть не народилася в Японії”… “Ця людина, яку обрали “Міс Японія”, навіть не суміш японки, а 100% чиста українка. Зрозумійте, вона красива, але це не “Міс Японії”, – коментують в соцмережах.

Натомість Ай Вада, яка є організатором конкурсу “Міс Японія”, повідомила, що судді вибрали пані Шийно переможницею з повною впевненістю, оскільки Кароліна розмовляє та пише гарною та ввічливою японською мовою. В цьому “вона більше японка, ніж ми”, – сказала організаторка.

Сама ж Кароліна вважає, що вона є японкою, як в мові, так і в думках. Дівчина прагне створити суспільство, в якому людей не судять за їхньою зовнішністю.

За матеріалами BBC

Вам може бути цікаво також – міжнародний конкурс талантів Tokyo Art Ninja:

Конкурс TOKYO ART NINJA

ВСІ КОНКУРСИ

Всеукраїнські та міжнародні конкурси - Алея Зірок України