Марія Телитченко

4600
Марія Телитченко

Марія Телитченко

27 років, м. Бориспіль, Київська обл., Україна
Авторська проза

Творча робота
Дитяча казка “Баба Яга на канікулах” (Марія Телитченко)

Результат
Перше місце (95 балів)

Міжнародний конкурс Сузір’я Талантів

Щоб ставати відомими артистами, долучайтеся до програми просування талантів Alley of Stars Promo. Створюйте онлайн портфоліо за програмою Hollywood!

Баба Яга на канікулах

Одним спекотним літом літала Баба Яга в ступі по дрімучому лісу. Лісові пташки весело співали свої найкращі пісні. Стара Яга летіла швидко й легко, молодий літній вітер підганяв її. Минуло лише два дні, як на великій відьомській раді відправили Бабу Ягу на канікули. Довго працелюбна відьма не погоджувалася, поки нарешті не згадала, що не була у відпустці цілих сто років. І от в перші ж дні канікул стало чомусь Бабі Язі нудно. От і вирішила вона навідатися до свого давнього друга — лісовика Бельконе. Застала вона його за будівництвом криниці, зупинила ступу й, повиснувши в повітрі, запитала:
— Привіт, Бельконе. Як справи?
— А пані Яго! Не бачив тебе п’ятнадцять зим! Де ж ти пропадала? Я надсилав тобі смс, а ти на жодне не реагуєш!
— Та не вмію я, Бельконе, цими смартфонами користуватись. Пташина пошта в мене не працює. А воронів своїх звільнила, бо вони в мене крали золото. А ти ж знаєш, Бельконе, крадіїв не потерплю у себе в команді! Це ж треба, яку ти гарну криницю збудував!
— Не проста це криниця, Яго. Хто води з неї нап’ється, той помолодіє і одужає від всіх хвороб.
— А борода в тебе сива!
— А я ще не перевіряв силу води в криниці. Лише сьогодні чарівний компас показав мені, що тут під землею чарівна вода. От я і кинувся копати і криницю будувати. Спробуй-но водиці, Яго!
— А що! Я не проти й помолодіти. Тим паче, спина в мене аж скрипить від болю, мов стара осика.
Простягнув лісовик Бельконе Бабі Язі глечик з чарівною водою. І хоч було Бабі Язі вже п’ятсот років, вона стала мати вигляд на всі двісті.
— О це так, Бельконе! Відчуваю, що помолодшала! Яка чудова криниця! Дякую тобі, друже! Завітай до мене у хащу лісу. Хоч хатинка в мене стара і зовсім не розкішна, як підводне царство водяника Адардея, будь мені добрим гостем.
— Залюбки, Яго, приймаю твоє запрошення. І ти приїжджай до мене! Не забувай старого друга.
От попрощалися Баба Яга з лісовиком Бельконе і полетіла далі. Трапилося пролітати їй над річкою Муравічкою. А в річці влаштував свої підводні палати водяник Адардей. Баба Яга майже перелетіла всю бурхливу річку, аж раптом водяник висунув з води свою голову й сказав:
— Яго, як тебе доля сюди занесла?
— Та от уяви собі, Адардеє, що я за цілий вік вперше на канікулах.
— Отакої! Пам’ятаєш, Яго, як ми двісті років тому не одну скриню зі скарбами у цій річці знайшли і між собою розділили.
— Так, що за гарний же був час! А чи не забув ти, як лякав розбійників, що, награбувавши чужого добра, переправлялися через твою річку?
— Ще й як пам’ятаю! Слухай, Яго, ти наче помолодшала аж років на двісті-триста! Зізнавайся в чому твій секрет?
— Все дуже просто, Адардею. Лісовик Бельконе розкопав чарівне джерельце і дав мені напитися з нього води.
— Шкода, що я не можу туди дістатися!
— Я попрошу його дати тобі тієї чарівної води!
— Було б непогано! А то важко мені, водяникові, вже сімсот років тягати свій риб’ячий хвіст. А еліксир молодості був би найдоречніше.
— Рада була тебе бачити, Адардеє!
— Я теж. Веселих тобі канікул, Яго!
Попрощалися вони. І полетіла Баба Яга високо-високо над лісами й полями. Закортіло їй подивитися, що там за сімома горами зараз відбувається. Та не встигла вона сьому гору перелетіти, як почула що хтось кашляє. Обернулася Яга і побачила, як помаранчевий дракон лежить у себе у печері, горло його перев’язане хусткою, а сам він сумує.
— Бартоліусе, чи це ти?
— Яго, півтисячоліття тебе не бачив! Ось бачиш, хворію. Був на концерті в Зимовому королівстві та забув узяти з собою теплі речі. Тому і застудився! А ти звідки ж летиш? Невже в тебе канікули?
— Співчуваю, Бартоліусе. Одужуй якнайшвидше. Уявляєш, років сто не була на канікулах. На відьомській нараді дозволили мені відпочивати цілий місяць. До речі, поки мої канікули не скінчились, я можу принести тобі води з чарівного джерельця, яке нещодавно розкопав лісовик Бельконе.
— О, дякую тобі, Яго. Напевно, ти пам’ятаєш, що невдовзі мені виповнюється п’ятсот років і я влаштовую на честь мого ювілея великий бенкет і запрошую тебе!
— Залюбки прилечу. І не з порожніми руками! — сказала Баба Яга. Як живеш ти ці роки? Чи часто нападають гірські тролі?
— Тільки коли я у відрядженнях. А так стоять мої золоті запаси. І їх мені ще років на тисячу вистачить. Пам’ятаю, що минулого року надіслав тобі золоту курку у подарунок!
— Це ж треба! Але твій подарунок не дійшов. Погані ж робітники чарівної пошти! Завітай до мене в гості, Бартоліусе, коли одужаєш.
— І ти прилітай на мій ювілей. Чекатиму, Яго.
Попрощалася Баба Яга з драконом Бартоліусом. І тут побачила, що до кінця канікул залишився всього один день. Тоді вирішила вона полетіти на Велисенські острови. Там Баба Яга добре провела час, познайомилася з папугами, добре засмагла, наїлася бананів і кокосів і полетіла звідти до своєї хатинки та не з порожніми руками, а з новими слугами — різнокольоровими папугами. Вперше за сто років відчула вона, що відпочила і зі свіжими силами прибула на відьомську нараду. Скільки компліментів вона почула від інших в свою адресу і зробила перший раз в житті селфі! Папуги навчили її користуватись смартфоном. І вона виклала в соцмережі фото з пляжу, підписавши його так: “Канікули вдалися на славу!”

ВСІ ТВОРЧІ РОБОТИ ДОДАЮТЬСЯ В НАЦІОНАЛЬНИЙ ТВОРЧИЙ ФОНД

НАЙКРАЩІ ТВОРЧІ РОБОТИ ДОДАЮТЬСЯ В МІЖНАРОДНИЙ ЗОЛОТИЙ ФОНД ТВОРЧОСТІ

Віртуальні нагороди учасників Алеї Зірок

Меценатська нагорода на Алеї Зірок

Ви можете подарувати Меценатську нагороду (одну чи декілька), яка з відповідними цифрами з'явиться на сторінці учасника, а кошти працюватимуть на просування талановитої людини (колективу).
Хто вже отримав меценатську нагороду?

 Поділитися в соцмережах:

НАЦІОНАЛЬНИЙ ТВОРЧИЙ ЧАРТ: ГОЛОСУВАННЯ ЗА УЧАСНИКІВ (натисніть)

  ГОЛОСУВАННЯ

  Ви можете проголосувати за цю творчу роботу. Це чесне кваліфіковане аргументоване голосування за творчі роботи учасників Національної творчої екосистеми Алея Зірок України для Рейтингу Алеї Зірок та Національного Творчого Чарту. Просимо шановних виборців ставитися до оцінок і коментарів відповідально. Ваші оцінки розглядатимуться поважним журі Чарту, продюсерами і талант-менеджерами, і можуть суттєво вплинути на творчі, організаційні і фінансові пропозиції артистам. Журі може додатково поспілкуватися з вами про ваш вибір.

  Також ви можете допомогти таланту фінансово. Така допомога прямо не впливає на головний рейтинг, але додає реклами учаснику, робить талант більш відомим. При цьому грошова допомога впливає на спеціальний рейтинг підтримки, де рейтингуються таланти, що отримали допомогу меценатів. Також ви можете подарувати таланту Меценатську нагороду.

  Ваша оцінка творчих робіт (обов'язково) ↓

  Чому ви оцінили саме так? (обов'язково) ↓

  Ваші побажання артисту ↓

  Кого ще ви рекомендуєте подивитися/послухати журі Чарту?

  Ім'я артиста, назва колективу ↓

  Посилання на відео, аудіо, фото, акаунт ↓

  Подарувати таланту Меценатську нагороду

  Star Chart: Рейтинг Алеї Зірок

  Також: Національний Творчий Чарт

  ВЗЯТИ УЧАСТЬ В КОНКУРСАХ

  Допомога талантам

  Ви можете допомогти таланту, додавши свій внесок на створення творчих робіт і просування українських артистів. Так ви стаєте співпродюсером і співменеджером талантів Алеї Зірок України. Долучайтеся!
  ДОПОМОГТИ ТАЛАНТУ
  МЕЦЕНАТСЬКИЙ РЕЙТИНГ
  ПРО КОНКУРСИ. Це творчі конкурси міжнародної мережі талантів Constellation World Talent Network, міжнародної мережі творчих новин Head News Network і творчої платформи “Алея Зірок України”. Учасники отримують фахове оцінювання, коментарі майстрів, призи, а також просування і рекламу в Україні, Європі і США. І додаються в продюсерський каталог талантів України, рейтинговий каталог найяскравіших зірок України, в національний творчий чарт. Конкурси ідеальні для атестації в Україні.

  Всеукраїнські і міжнародні конкурси в Творчій екосистемі Алея Зірок України.

  __________

  ЗОРЯНИЙ ЖУРНАЛ

  Персональні сторінки творчих людей і колективів в Зоряному журналі. Покажіть ваш талант світові. Долучайтеся прямо або через будь-який наш конкурс сьогодні!
  Зоряний журнал талантів України і світу | Star Journal by AdverMAN

  СЬОГОДНІ В ПРОМО

  ДОЛУЧАЙТЕСЯ

  Обрій в її очах

  Я відчувала те саме

  Дівчинка з Місяця

  Ілон Маск – марсіанин